Santo Domingo. El Faro a Colón

Pasaules interesantākās bākas: Kolumbas bāka (Dominikānas Republika)

Jefry Lagrange Reyes, GPL http://www.gnu.org/licenses/gpl.html, via Wikimedia Commons

Kolumbas bāka ir arhitektūras piemineklis un nozīmīgs Dominikānas Republikas orientieris. Tas atrodas galvaspilsētā Santo Domingo. Bāka ir nosaukta spāņu jūrasbraucēja Kristofora Kolumba vārdā.

Kolumba bāka tika būvēta 6 gadu laikā par aptuveni 70 miljoniem ASV dolāru. Būvniecības periods bija no 1986. līdz 1992. gadam. Pirmo reizi pieminekļa projekts minēts 1931. gadā skotu arhitekta J.L.Gleave darbā.

KitaviysCC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Konstrukcija ir krusta formā, un tā ir veidota no dzelzsbetona. Izmēri: augstums – 33 m, platums – 44 m, garums – 310 m. No malas tas izskatās kā daudzpakāpju indiešu piramīda, bet no augšas – kā krusts.

Uz bākas jumta ir uzstādīti 157 prožektori, kas spīd uz augšu un izstaro krustu. Spēcīgais gaismas stabs ir redzams vairāku desmitu kilometru attālumā. Tā kā tos ieslēgt katru dienu ir pārāk dārgi, tie tiek izgaismoti divas reizes gadā – 12. oktobrī, Amerikas atklāšanas dienā, un Jaungada dienā.

Columbus lighthouse map © OpenStreetMap contributors

Uz bākas sienām ir marmora plāksnes ar izcilu ceļotāju teicieniem, kā arī citāti no pāvesta Jāņa Pāvila II, kurš bāku atklāja 1992. gadā, kad apritēja 500 gadu kopš Amerikas atklāšanas. Bākas teritorijā atrodas arī papalmobilis, un vienā no zālēm ir izvietota pāvesta kancele.

Bākas iekšpusē atrodas marmora mauzolejs ar, domājams, Kristofora Kolumba (Columbus) mirstīgajām atliekām (Kolumba kapavieta atrodas arī Seviļas katedrālē Spānijā), kur goda sardzē dežurē gvardieši spilgti baltās uniformās.

Apmeklējiet īstu pieminekli un veltījumu izcilajam pētniekam Kristoforam Kolumbam (Christopher Columbus), bet, ja vēlaties izbaudīt Kolumba laikmetu neizējot no mājas, mēs iesakām pamēģināt Columbus Deluxe slotu. Dodieties jūras ceļojumā un atrodiet ceļu uz Ameriku!

Ēkā atrodas arī neliels bākas celtniecībā finansiāli iesaistīto valstu muzejs.