Papes<br />bāka

Bākas Latvijā

Papes
bāka

Uzbūvēta
1890
Bākas augstums
22 m
Uguns augstums
26 m
Uguns redzamība
26 nmi
Atrašanās vieta
Liepājas rajons, Rucavas novads, Rucavas pagasts
Koordinātas
56° 09" 29' N 21° 01" 40' E
Pašā Latvijas dienvidu galā, netālu no robežas ar Lietuvu, atrodas 1910. gadā celtā Papes bāka. Tā no visām Latvijas bākām atrodas vistuvāk jūrai, un tās eksistence ir apdraudēta. Pirmo reizi šajā vietā koka bākas tornis tika uzbūvēts tālajā 1887. gadā, toreiz ikdienā to sauca par Robežu bāku. Iemesls – netālu atradās cariskās Krievijas robeža ar Prūsiju, tās gaisma rādīja ceļu kuģiem uz Liepājas ostu. Pašreizējā bāka – balts dzelzs cilindrs, kuru stiprina kniedēta dzelzs režģu konstrukcija. Lai arī šobrīd bāka nav pieejama apmeklētājiem, kādreiz, 1923. gadā, šeit, bākas tornī, folkloras ekspedīcijas laikā nakšņoja pazīstamais latviešu komponists Emilis Melngailis.
Andris Cekuls

Fotogrāfijas

e-Grāmata un mūzika

Projekta mērķis

Projekta mērķis - parādīt bāku nozīmi kultūrvēsturiskajā Latvijas mantojumā un likt skatītājiem izbaudīt bāku unikālo gaisotni.

Parādīt bāku vēsturisko, kultūras un vēstures bagātību un daudzveidību ar mākslas fotogrāfijas un mūzikas palīdzību. Mūzikālās kompozīcijas veidošanai tika izmantotas bāku skaņas, apkārtējas vides skaņas, bākas strādnieku stāstījumi…